Prováděná vyšetření

EKG
12-svodové EKG je základní součást kardiologického vyšetření a kontroly. Provádíme ale i jednorázová samostatná EKG s popisem, například pro potřeby předoperačních vyšetření či v rámci prevence. K tomuto vyšetření od Vás potřebujeme pouze žádanku.
 
ECHO
Jedná se o ultrazvukové vyšetření srdce. Může odhalit například sníženou funkci srdce (selhávání) či vady srdečních chlopní vrozené i získané. Ordinace disponuje nejnovějším echo přístrojem Vivid S6 od firmy GE. Vyšetření od pacienta nevyžaduje žádnou speciální přípravu. 
 
EKG-Holter (holterovo ekg monitorování). 
Běžně provádíme 24-hodinové sledování ekg. Sestřička nalepí na hrudník 5 elektrod a k nim připojí malý přístroj velikosti krabičky od sirek, který pacient nosí za pasem. Druhý den se přístroj odevzdává. Umožňuje nám zjistit srdeční arytmie (poruchy rytmu), které se mohou vyskytovat pouze záchvatovitě a nemusí být zachyceny při běžbém EKG. Toto vyšetření indikujeme zejména při záchvatových bušeních srdce, při nejasných mdlobách a v dalších specifických situacích. Vyšetření nevyžaduje žádnou specifickou přípravu, pouze prosíme o přesné dodržení času vrácení přístroje. 
 
24-hodinové ambulantní monitorování krevního tlaku ("tlakový holter").
Rutinně provádíme i celodenní sledování krevního tlaku. Pacient má na paži připevněnu manžetu (jako při běžném měření tlaku) a za pasem malý přístroj, který zaznamenává naměřené hodnoty. Manžeta se nafukuje každých 30 min přes den a každou hodinu v noci. Vyšetření tedy poskytne mnoho hodnot, díky kterým je možné  posoudit, zda je krevní tlak adekvátně léčen či zda není vysoký tlak naměřen jen při rozrušení (např. pouze při návštěvě lékaře - tzv. syndrom bíléhom pláště). Pokud se zjistí, že tlak během spánku neklesá, může to znamenat přítomnost syndromu spánkové apnoe. 
 
Zátěžová (bicyklová) ergometrie
 
Sono karotid

Fotogalerie: Prováděná vyšetření


Kontakt

Kardio Procházková s.r.o.

Poliklinika Lípa Centrum
Seydlerova 2451
Praha 5 - Nové Butovice
158 00

IČO: 24724742

Tel.: 235 520 843

Mobil:731 448 706
(pro objednání i e-recepty prosíme využívat telefon)

kardioproch@gmail.com
(slouží hlavně pro posílání lékařských zpráv)